ZAROSTLÝ NEHET

Zarostlý nehet

 Nehtová rovnátka neaplikuji u klienta po trombóze, tromboembolické nemoci,diabettes mellitus a při užívání léků na ředění krve (Warfarin apod.)!!!

 Problém se zarůstajícími nehty trápí značné procento lidí. Nehet tlačí na kožní valy po stranách, tím vzniká nepříjemný otlak a dochází k povrchovému poranění a poté může dojít ke vzniku infekce. Místo je zarudlé, oteklé, může mokvat. Někteří se snaží potíže vyřešit svépomocí rizikovým vystřiháváním růžků nehtů, který sice způsobí rychlou úlevu, uvolní tlak včetně bolesti, ale bohužel je to jen chvilková záležitost. Po odstranění části nehtu totiž vznikne prázdný prostor, do kterého se nahrne nehtový val. Pokud tedy zůstane po nehtu prázdné místo, tak nehtový val se sune tam, dochází ke zvětšování kožních valů a zužování nehtu. Nejčastější příčinou zarostlých nehtů na nohou je nesprávné stříhání dokulata, nošení nevhodné úzké obuvi ve špičce, úraz, špatné postavení nohy ( ploché nohy, vybočení palce, překřížení prstů apod.), genetické dispozice, plíseň nehtu, lymfatický otok, užívání léků, nesprávně provedený chirurgický zákrok, poruchy růstu nehtu. Tento problém se řeší  TAMPONÁDOU tj. podložení zarůstajícího nehtu speciální nehtovou tkaninou nebo SULCI  PROTEKTOREM tj. malá dlaha  z měkkého plastu, která je v podélném směru otevřená.  Tato dlaha slouží k obložení nehtu proti podráždění nebo podebrané nehtové stěně, kdy často boční okraj nehtu tlačí svými ostrými rohy nebo výstupky hluboko do kožního záhybu, který následně reaguje bolestivými záněty.  Je také vhodný pro vyrovnávání, doplňování a tvarování bočních okrajů nehtů. Doba uložení činí až 8 týdnů, nová fixace po 4 týdnech. Dalším  pomocným řešením je tejpování zarostlého nehtu.

    Zarůstajícími a deformovanými nehty se zabývá obor ORTONYXIE tj. rovnání nehtu za použití nehtových rovnátek ( špon ). Pro korekci nehtů používám nalepovací plastové špony, špony kovové a pasivní gelovou šponu. Při návštěvě Vám vyberu vhodný typ rovnátka a na připravený nehet Vám rovnátko nasadím.

B/S Spange je tenká plochá listová pružina z plastu, která umožňuje rychlé a efektivní korekce nehtu u citlivých bočních okrajů nehtů a u zanícených zarostlých nehtů. Během léčby se rovnátko vyměňuje po 4 týdnech.

NASPAN  PLATINIUM je kovové antialergenní ( pouze nepatrné množství niklu ) oboustranné rovnátko. U těchto rovnátek je nutné, aby obě strany nehtu byly volně přístupné. Nehet se koriguje nepřetržitě 6 týdnů díky tažné i pákové síly zároveň, využívá se tvarové paměti vratného efektu speciální oceli ( výroba Švýcarsko ). Je možné je použít i pro jednostrannou korekci.Fixuje se speciálním gelem s antimykotickou  a protizánětlivou složkou.

   Nehtová rovnátka dlouhodobým tlakem jemné síly působí na okraje nehtu tak, aby došlo k jejich postupnému narovnání. Při léčbě je důležitý rozsah poškození a příčina, obuv ( nenosit úzké boty ve špičce nebo malé boty),nutná zvýšená hygiena postiženého nehtu, důležitá je  spolupráce a disciplína klienta. Pokud je současně přítomna i plíseň nehtu, také se musí léčit. Úleva od bolestivého zarostlého nehtu přichází do několika dnů.

   Během rovnání nehtu špony klienta neomezují. Je možné s nimi sportovat,lakovat nehty, ale nedoporučuje se dlouho je máčet a mastit. Léčba nehtovým rovnátkem většinou může zabránit chirurgickému zákroku. Rovnací proces je závislý na typu vašeho nehtu a podle tohoto je i různá doba rovnání nehtu cca 4- 9 návštěv na další aktivace. Špony se aktivují po 4 - 6 týdnech vzhledem k odrůstání. Pokud jsou aktivace po delší době, uzdravení nehtu se může prodloužit.  U chronicky zarůstajících nehtů je vhodné nehtová rovnátka nosit preventivně v intervalech i po skončení léčby. Pokud Vám nehty zarůstají krátce, je možné, že během 2-3 návštěv je již nebudete potřebovat. Na tyto vysoce kvalitní produkty poskytuji záruku 7 dní. Klient je poučen, jak postupovat v ošetření nehtu doma až do příští návštěvy.

PASIVNÍ GELOVÁ ŠPONA A NEHTOVÁ KOREKTURA UNGUISAN je gelový proužek z extrémně tvrdého kompozitního materiálu, který působí jako podpůrný korzet a roste společně s nehtem vpřed. Nehtová ploténka si udržuje své původní přirozené zakřivení. To vše se děje bezbolestně,jemně a bez napětí. Tato procedura je vhodná zejména pro křehké nehty,oddělené nehtové partie a rizikoví pacienty, je také ideální pro zajištění korekčního výsledku ošetření nehtovým rovnátkem.

Novinky

24.09.2021

Pokud přijdete se zpožděním,bude Vaše ošetření zkráceno (úhrada služby v plné výši dle ceníku) nebo zrušeno (dle uvážení pedikérky).

24.09.2021

Pátky, víkendy a svátky  nepřijimám telefonnní hovory. Můžete poslat SMS, ozvu se Vám,až to bude možné. Děkuji

07.04.2021

OD 1.4.2021 PARKOVÁNÍ - MODRÁ ZÓNA !!!  V blízkosti můžete zaparkovat na parkovišti u OD Billa a McDonald's ( 90 minut zdarma) nebo v parkovacím automatu (30,- Kč za každou započatou hodinu) 

24.01.2020

Pokud se na Vámi objednaný termín včas neomluvíte nejpozději 24 hodin před začátkem ošetření nebo se nedostavíte, při dalším objednání Vám bude navíc účtováno 300,- Kč. Bohužel Váš termín jsem už nemohla obsadit jiným klientem. Při opakované absenci bude klient vyřazen!!!

15.12.2019

Milí zákazníci, zajistěte si včas rezervace aspoň 3 -4 termíny dopředu, tím se vyhnete dlouhým čekacím lhůtám. Děkuji. Vaše pedikérka