Masáže Praha

pedikúra - parafínový zábal

ZAROSTLÝ NEHET

Zarostlý nehet

   Problém se zarůstajícími nehty trápí značné procento lidí. Nehet tlačí na kožní valy po stranách, tím vzniká nepříjemný otlak a dochází k povrchovému poranění a poté může dojít ke vzniku infekce. Místo je zarudlé, oteklé, může mokvat. Někteří se snaží potíže vyřešit svépomocí rizikovým vystřiháváním růžků nehtů, který sice způsobí rychlou úlevu, uvolní tlak včetně bolesti, ale bohužel je to jen chvilková záležitost. Nejčastější příčinou zarostlých nehtů na nohou je nesprávné stříhání dokulata, nošení nevhodné úzké obuvi ve špičce, úraz, špatné postavení nohy ( ploché nohy, vybočení palce, překřížení prstů apod.), genetické dispozice, plíseň nehtu, lymfatický otok, užívání léků, nesprávně provedený chirurgický zákrok, poruchy růstu nehtu. Tento problém se řeší buď TAMPONÁDOU tj. podložení zarůstajícího nehtu speciální nehtovou tkaninou nebo SULCI  PROTEKTOREM tj. malá dlaha  z měkkého plastu, která je v podélném směru otevřená.  Tato dlaha slouží k obložení nehtu proti podráždění nebo podebrané nehtové stěně, kdy často boční okraj nehtu tlačí svými ostrými rohy nebo výstupky hluboko do kožního záhybu, který následně reaguje bolestivými záněty.  Je také vhodný pro vyrovnávání, doplňování a tvarování bočních okrajů nehtů. Doba uložení činí až 8 týdnů, nová fixace po 4 týdnech.

   Dalším řešením zarůstajícího a deformovaného nehtu se zabývá obor ORTONYXIE tj. rovnání nehtu za použití nehtových rovnátek ( špon ). Pro korekci nehtů používám nalepovací špony a špony kovové. Při první návštěvě Vám vyberu vhodný typ rovnátka a na připravený nehet Vám rovnátko nasadím.

B/S Spange je plochá listová pružina z plastu, která umožňuje rychlé a efektivní korekce nehtu u citlivých bočních okrajů nehtů a u zanícených zarostlých nehtů. Během léčby se rovnátko vyměňuje po 4 týdnech.

NASPAN  PLATINIUM je kovové antialergenní ( pouze nepatrné množství niklu ) oboustranné rovnátko. U těchto rovnátek je nutné, aby obě strany nehtu byly volně přístupné. Nehet se koriguje nepřetržitě 6 týdnů díky tažné i pákové síly zároveň, využívá se tvarové paměti vratného efektu speciální oceli ( výroba Švýcarsko ). Fixuje se speciální gelem s antimykotickou  a protizánětlivou složkou.

   Nehtová rovnátka dlouhodobým tlakem jemné síly působí na okraje nehtu tak, aby došlo k jejich postupnému narovnání. Při léčbě je důležitý rozsah poškození a příčina, obuv, spolupráce a disciplína klienta. Pokud je současně přítomna i plíseň nehtu, také se musí léčit. Úleva od bolestivého zarostlého nehtu přichází do několika dnů.

   Během rovnání nehtu špony klienta neomezují. Je možné s nimi sportovat,lakovat nehty, ale nedoporučuje se dlouho je máčet a mastit. Rovnátka nosíte po dobu než nehet odroste. Mění se po 4 - 6 týdnech vzhledem k odrůstání. U chronicky zarůstajících nehtů je vhodné nehtová rovnátka nosit preventivně v intervalech i po skončení léčby. Pokud Vám nehty zarůstají krátce, je možné, že během roku již je nebudete potřebovat. Na tyto vysoce kvalitní produkty poskytuji záruku 7 dní. Klient je poučen, jak postupovat v ošetření nehtu doma až do příští návštěvy.

Novinky

03.06.2018

Milé klientky a klienti, o víkendech nepřijímám telefonáty.Objednávky můžete psát formou SMS, messenger a WhatsApp. Až to bude možné, ozvu se Vám. Děkuji, že berete ohled na můj volný čas s rodinou.

27.05.2018

 

INFORMAČNÍ   SDĚLENÍ

Při vyřizování Vaší objednávky na pedikúru zpracovávám Vaše jméno, příjmení a telefon, umožňuje to GDPR. Tyto osobní údaje budu zpracovávat do té doby, dokud nepřestanete být mým klientem, což můžete oznámit formou SMS na č. 774 246 424. 

24.03.2018

Při objednávání na pedikúru,prosím,uvádějte typ pedikúry popř.lakování nehtů. Děkuji

03.04.2017

Kromě pedikúry se můžete objednat i na:

 Manikúra a modeláž nehtů

Miluše Pavlíková 731 741 545

 

Masáže Lenka Špinková 723 339 944 

www.masaze.spinkova.com